pátek 15. září 2017

Imunitní systém

Imunita


Imunita v imunologii označuje schopnost organismu bránit se proti antigenům pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí z pohledu organismu vnitřního. V praxi se antigeny myslí zejména buňky patogenních organizmů, viry či třeba nádorové buňky. Imunita spouští imunitní odpověď vůči těmto a dalším vyjmenovaným strukturám a vyznačuje se jí nejen člověk, ale do jisté míry i ostatní živočichové či rostliny, ale u živočichů je nejrozvinutější a řídí ji tzv. imunitní systém.

V podzimním období mnoho z nás trpí častým nachlazením, rýmou, chřipkami nebo problémy s dýchacími cestami. V třesknutých mrazech stačí jen vystoupit z vyhřátého automobilu a nachlazení je na světě. Organizmu stačí velmi málo, aby byl vůči škodlivým vlivům odolnější. 


Co vám pomůže?


Zdravý pohyb, sauna a masáže, které podporují přirozeně imunitní systém.

Péče o duševní hygienu: „Každá psychická zátěž totiž oslabuje imunitu, takže dbejte na pravidelnou relaxaci a přetížení v práci kompenzujte cíleným odpočinkem.“

Pokud už ve vašem okolí řádí chřipky, dejte si do aromalampy eukalyptus či borovici, které ničí bakterie i viry.

„Důležitá je i dostatečná hydratace. Každý den byste měli i teď v zimě vypít alespoň dva litry tekutin, nikoli však chlazených.“

„Pokud potíže nepřestanou, nezanedbávejte to a vyhledejte lékařskou pomoc. Může se jednat o vážnější onemocnění," varuje lékařka.

Přírodní produkty
Pro podzimní období, kdy naše děti a nás samotné přepadají nemoci a náš organizmus je třeba připravit na zimu ať je odolnější, jsme přichystali speciální a limitované balení preparátu Immun44. Zdarma sady s figurkami Playmobil ke špičkovým sirupům pro imunitu vašich dětí.

Imunitní systém lidského těla je komplexní systém, který je spojen se všemi regulačními tělesnými funkcemi. Představuje typ biologického systému dohledu a obrany, který náš organismus chrání před zatěžujícími cizími organismy a odpadními látkami metabolismu. Aby mohl plnit rozličné signalizační a obranné reakce, musejí být funkce našeho imunitního systému na všech úrovních přesně a flexibilně vzájemně sladěné.

Přednosti preparátu:

- vyvinut speciálně pro potřeby imunitního systému

- stimuluje syntézu protilátek v těle

- obsahuje antioxidanty, které neutralizují radikály

- lídr v segmentu v Rakousku

- obsahuje Plantovir® = výtažek z Cistus incanus (Skalní růže) - komplexní směs tzv. polyfenolů – sloužících k zásobování imunitního systému

- obsahuje PHYTO-PANMOL® = biologicky aktivní vitamíny z přírodních zdrojů

- pro celou rodinu = od dětí až ke starším

- pro všeobecné zásobování imunitního systému a k zásobování imunitního systému při imunologickém stresu

- efektivní, komplexní, bioaktivní složení (není žádný srovnatelný výrobek na trhu)

- studie: snižuje závažnost a délku trvání infekcí (méně infekcí chřipky, méně dní nemoci)

- pomáhá tělu dobít a udržet "imunitní baterií"

SirupDoporučené dávkování: 

K obecnému zásobování imunitního systému:

1 x denně 1/2 odměrky (= cca 10 ml)

K zásobování imunitního systému při imunologické zátěži:

1 x denně 1 odměrku (= cca 20 ml)

Upozornění: 

- Děti ve věku 4–7 let – poloviční dávkování

- Děti ve věku od 3 let obecně maximálně 5 ml denněKapsleDoporučené dávkování: 

K obecnému zásobování imunitního systému: 

2 kapsle denně (ráno a večer)

K zásobování imunitního systému při imunologické zátěži:

3 kapsle denně (ráno, v poledne a večer)

sirup a kapsle


Čerpáno z http://vegall.cz

7 komentářů:

 1. Já dávám také přednost přírodním produktům, ty jsou nejúčinnější a hlavně bezpečné :-) . Proto si nekupuju žádné drahé prášky a doplňky stravy v lékárně, které stejně ani nefungují, ale kupuju si už jen sirup z Aloe Vera , který se mi na posílení imunity osvědčil nejvíc :-) .

  OdpovědětVymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. Taky si myslím, že dobré tipy. Měla bych ale takový dotaz. Znáte takovou tu medicínskou houbu reishi? Nedávno jsem si o tom právě četla a prý to je taky velice dobré na posílení imunity. Nemá s tím někdo z vás náhodou osobní zkušenost? Právě přemýšlím nad tím, jestli to nevyzkoušet.

  OdpovědětVymazat
 4. Ono se to málo ví, ale s imunitou souvisí i kvalitní regenerace a s tím samozřejmě i kvalitní spánek. Ale ono když si spousta lidí neví poradit s tím, jaké matrace do postele se hodí pro jejich záda, tak je to těžké. Nedávno jsem se na tohle téma bavil s jedním fyzioterapeutem a ten sám mi říkal, jak mají lidi ze špatných matrací a postelí zničené zdraví.

  OdpovědětVymazat
 5. Už zase pomalu začíná to období všemožných viróz atd, takže si myslím, že toto je teď hodně aktuální téma. Jestli se můžu podělit o svoji zkušenost, tak mně vždycky s posilováním imunity pomohla echinacea . To je podle mého názoru takový malý zázrak. Dá se sehnat ve více formách, já ji například mám v podobě takové tinktury.

  OdpovědětVymazat
 6. No, jak teď pomalu začíná zima, tak se taky o imunitu začínám zajímat čím dál víc. Je ale pravda, že žádné speciální přípravky na posílení imunity neberu. Jím více ovoce a zeleniny a mimo to se snažím doplňovat i různé vitamíny. Osobně si myslím, že toto bohatě stačí. Docela dobré je i otužování, s tím jsem teď taky začala. :)

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj, snad nevadí že se podělím ale taky jsem teď před zimou sháněla nějaké doplňky stravy na imunitu a narazila jsem na tuto stránku - https://www.biooo.cz/bio-zdravi/ Mají tam toho fakt spoustu a všechno přírodní, což je určitě plus. Jestli tedy něco podobného také sháníte, určitě bych doporučila mrknout. :)

  OdpovědětVymazat